BeebiBliss. Doula, pere- ja sünnitoetaja
BeebiBliss. Doula, pere- ja sünnitoetaja
Ostukorv 0

Rinnapiim vs kunstpiim

Imetamine ei ole lihtsalt lapsele toidu pakkumine, see on midagi palju enamat. Imetamine on ka ema ja lapse vaheline suhtlemisviis, mis pakub naudingut mõlemale.

Laps vajab kasvamiseks nii piisavat toidukogust kui ka hellitusi. Teaduslikud uuringud on näidanud, et imikud, kellele pakuti piisav kogus toitu, kuid keda ei võetud sülle, võtsid kaalus vähem juurde kui hellitatud eakaaslased. Rinnapiim on liigispetsiifiline, seetõttu ongi emapiim imikule parim toit.

Rinnapiim:

  • sisaldab lapsele vajalikke toitaineid;
  • on lapsele kergesti seeditav;
  • vähendab seedetrakti ja ülemiste hingamisteede haigusi;
  • on alati käepärast või tasuta

Seda ei saa tänaseks enam keegi eitada - üheski tehistoidus ei saa olla kaitsekehi, hormoone, ensüüme ega elusrakke. Valgud ja rasvad on erineva koostisega.
Rinnapiima koostis muutub koos lapse kasvamisega, on igal naisel pisut erinev ja sobib seetõttu ideaalselt just teie lapsele. 
Kunsttoidud ei arvesta individuaalsusega ja “keskmist” inimest ei ole olemas. Kunsttoidud sisaldavad palju rohkem alumiiniumi, mangaani, kaadmiumi ja rauda kui rinnapiim ja see võib liigselt koormata lapse kujunevat seedesüsteemi ja neerusid.

Inimlaps on võrreldes teiste imetajatega kõige kauem emast sõltuv. Rinnapiima koostis muutub vastavalt lapse kasvamisele ning vajadustele. Emapiim katab lapse vee-, valkude, rasvade, süsivesikute, mineraalainete ja mikroelementide vajaduse. All on ka inglisekeelne selgitav pilt.

Lisaks sellele on uuringud tõestanud, et rinnapiima-lapsed uinuvad kergemini ja s.t ka emale rohkem uneaega ;) 

Maailma Terviseorganisatsioon soovitab toita last esimesel kuuel elukuul ainult rinnapiimaga ning jätkata rinnaga toitmist kuni lapse kaheaastaseks saamiseni või kauem, pakkudes alates kuuendast elukuust lisatoitu.

 Imelist imetamist!

 

Allikad: internet, Lastehaigla Imiku toitmisjuhis


Vanemad postitused Uuemad postitused